browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

ARABIA SAUDYJSKA, AL-ULA, ELEPHANT ROCK (26°37′N, 37°55′E), IX 2021

Dodane przez w dniu 4 listopada, 2022

Arabia Saudyjska( odwiedzona we IX 2021)  -mój 112 kraj na świecie. Królestwo Arabii Saudyjskiej (arab. ‏المملكة العربيّة السّعوديّة‎, trb. Al-Mamlaka al-Arabijja as-Su’udijja) – państwo położone w zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim. Graniczy z Irakiem, Jordanią, Kuwejtem, Omanem, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Jemenem. Stolica znajduje się w Rijadzie.

Al-Ula – miasto leży w prowincji 'Ula w jednym z siedmiu w regionie Medyny,  w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej , założone w 6 wieku p.n.e,

Al-Ula – oaza w pustynnej dolinie, z żyzną glebą i dużą ilością wody. znajdowała się wzdłuż  sieci szlaków, które ułatwiały handel przyprawami, jedwabiem i innymi luksusowymi przedmiotami przez Arabię, Egipt i Indie.

Al-Ula stoi na miejscu biblijnego miasta Dedan .

22 km od miasta znajduje się Hegra (Mada’in Salih) została zbudowana ponad 2000 lat temu przez Nabatejczyków . Hegra  wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Elephant Rock Elephant Rock – gigantyczna skała w kształcie słonia w okolicy Al-Ula w Arabii Saudyjskiej.

Dojechałem jeepami z w trakcie objazdu Arabii Saudyjskiej w IX 2021 .

Comments are closed.